Pochod Krajem Jistebnických zpěváčků – 19.4. – sobota
Proskovice
25. 4. – pátek
Jistebník
31. 5. – sobota
Stará Ves nad Ondřejnicí
6. 6. – pátek (sbory)
7. 6. – sobota (obecní slavnosti)
20. 6. – pátek (folklorní večer)
Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek 17.-22. 6. (úterý-neděle)
Jubilejní 20.ročník Festivalu Poodří Františka Lýska bude realizován 25. dubna 2025 v Proskovicích – rodišti Františka Lýska , 31. května 2024 v Jistebníku – obci Jistebnických zpěváčků a 6., 7. a 20. června 2025 ve Staré Vsi nad Ondřejnicí – v sídle Lašského souboru písní a tanců Ondřejnica.
V daných termínech se představí veřejnosti opět 9 pěveckých sborů a 9 národopisných souborů. 7. června 2025 ve Staré Vsi nad Ondřejnicí bude veřejnost seznámena s výjimečnou regionální tradicí – Jízdou kolem obila. V každé obci proběhne rovněž výstava tematicky svázaná s programem a historií festivalu. Úvod každého festivalového dne zahájí znělkou a krátkým koncertem dechová hudba příslušné obce. Doprovodnou festivalovou akcí bude také 19. dubna 2024 pochod Krajem Jistebnických zpěváčků.
Prostory pro konání koncertů mají bezbariérový přístup. V Proskovicích – sál Restaurace U Psoty, v Jistebníku – sál Kulturního domu, ve Staré Vsi nad Ondřejnicí – nádvoří a areál Zámku, který je významnou kulturní památkou regionu.
Přípravě a organizaci 20. ročníku festivalu se věnuje spolek Festivalu Poodří Františka Lýska. Realizační týmy festivalu zřízené v jednotlivých obcích spolupracují při zajišťování účinkujících pěveckých sborů a národopisných souborů, zajišťují prostory pro konání koncertů, propagaci, medializaci a dokumentaci festivalu. Projekt je podporován od počátku své existence Moravskoslezským krajem, městským obvodem Proskovice, obcí Jistebník a Starou Vsí nad Ondřejnicí. Chceme programem festivalu oslovit co nejširší občanskou veřejnost a podpořit komunitní rozvoj dané oblasti, pocit příslušnosti k národopisným oblastem kraje, dát občanům příležitost setkávání s kvalitní regionální kulturou, dětem a mládeži přiblížit nové zájmové aktivity , vytvořit prostor pro prezentaci mladých autorů ,interpretů a umělců Moravskoslezského kraje.
Naším záměrem je prezentace kvalitních pěveckých sborů a národopisných souborů, podpora rozvoje pěveckých, hudebních aktivit především mladé generace, abychom přispěli také k výchově talentů pro umělecké scény našeho kraje. Naplňováním odkazu sbormistra a sběratele lašských lidových písní prof. PhDr. Františka Lýska, Dr.Sc chceme také upoutat pozornost na bohaté hudební tradice našeho regionu a zapojit do tvořivé kulturní činnosti děti a mládež.